Czy Twoje krzesło biurowe sprawia, że jesteś niespokojny?

News

Kiedy pracujesz w biurze, spędzasz dużo czasu siedząc na swoim biurowym krześle lub siedząc na krzesłach zarządu we współpracy lub na spotkaniach.

To bardzo dużo siedzenia na krzesłach!

Musisz więc zadać pytanie, czy Twoje krzesło biurowe może faktycznie wpływać na to, jak się czujesz.

Jeśli twoje krzesło jest wygodne i wspiera twoje ciało, jesteś w stanie o wiele bardziej skupić się i skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Jeśli jednak krzesło biurowe powoduje ból pleców lub szyi, nie będziesz w stanie myśleć o niczym innym niż o bólu, który odczuwasz, a to może spowodować, że staniesz się rozdrażniony, zestresowany, zdenerwowany, a nawet niespokojny.

Skupiając się na tym, jak wygodne jesteś jest istotne, a jako kierownik, musisz zapewnić, że wszyscy pracownicy są wspierane fizycznie w ich biurka, aby wspierać je psychicznie jako przyjemny efekt uboczny.

Mając to na uwadze, musimy zwrócić naszą uwagę na krzesła ergonomiczne. Są to krzesła, które można dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu stają się bardziej komfortowe przez cały dzień.

Po przeczytaniu tytułu tego wpisu mogłeś być zdezorientowany: jak krzesło biurowe może wywołać niepokój? Jednakże, jeśli pomyślisz o tym, jak to jest spędzać 7-8 godzin każdego dnia pracy na krześle, które zawsze się łamie, jest niewygodne i daje ci ból pleców, możesz zrozumieć, jak łatwo może to prowadzić do negatywnych uczuć.

Po pierwsze, będziesz odczuwał ból fizyczny, a następnie, gdy ten ból będzie trwał przez krótką chwilę, zacznie sprawiać, że będziesz się bać swoich dni roboczych. Będziesz wolniej w swojej pracy, bo jesteś w bólu i że będzie składać się w kierunku stresu, bo nie są wystarczająco dużo postępu lub jest wystarczająco produktywny w ciągu dnia. Z czasem ten stres doprowadzi Cię do zwiększonego ryzyka wystąpienia lęku, a nawet depresji.

Kiedy rozbijesz to na rzeczywiste warunki, możesz zobaczyć, jak zwykłe krzesło biurowe może spowodować poważny problem ze zdrowiem psychicznym.

Dobrą wiadomością jest to, że meble biurowe są dość łatwe do wymiany i można zdecydować się na projekty, które są wspierające i wygodne. Ergonomiczne opcje są idealne, ponieważ są regulowane do osoby, która siedzi w nich, dając dopasowanie na miarę. Na krzesłach też się nie kończy, bo można kupić ergonomiczne biurka, klawiatury, myszy i tak dalej.

Należy również przeprowadzać regularne oceny ryzyka w biurze i sprawdzać, jakie zmiany można wprowadzić, aby stworzyć bardziej komfortowe i wspierające środowisko dla pracowników. Może to również obejmować zmianę wystroju.

Jeśli Twoje biuro jest małe i urządzone w ciemnych kolorach, czy możesz sobie wyobrazić, jaki to będzie miało wpływ na nastrój kogoś, kto siedzi w tych czterech ścianach przez wiele godzin dziennie? Nie spowoduje to, że poczują się szczęśliwi lub podniesieni na duchu, to na pewno. Więc w tym przypadku, patrząc zmienić swój wystrój do czegoś jaśniejszego i bardziej uplifting jest wielkim postępem.

Nigdy nie lekceważ potęgi projektu biura. Ma zdolność do spowodowania dobrego lub złego pierwszego wrażenia. Ma zdolność do zmiany nastrojów i ma zdolność do powodowania bólu, gdy wykonane nieprawidłowo. Oznacza to, że trzeba umieścić naprzód dużo czasu i uwagi etapy planowania i poza nim. Wykonuj regularne przeglądy swojego biura i zachęcaj swoich pracowników do rozmowy z Tobą, jeśli czują, że coś można poprawić lub jeśli zmagają się z konfiguracją swojego stanowiska pracy.

Robiąc to i będąc bardziej świadomym tego, jak sytuacje wpływają na sposób, w jaki się czujemy, możemy pomóc w poprawie zdrowia psychicznego w miejscu pracy i oczekiwać, że być może wykopiemy to piętno raz na zawsze.