Trzy najważniejsze wskazówki dotyczące utrzymania wydajności pracowników w okresie letnim

News

Nadejście lata może być zarówno błogosławieństwem, jak i utrudnieniem. Wszyscy cieszymy się z cieplejszych dni i dłuższych wieczorów, ale perspektywa przebywania w biurze staje się o wiele trudniejsza do zniesienia. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które pracodawcy mogą podjąć, aby wydobyć ze swoich zespołów to, co najlepsze, nawet gdy na zewnątrz świeci słońce.

Wskazówka 1 - Nawodnienie pomaga w jasnym myśleniu

Odwodnienie wpływa na wydajność pracy na wiele sposobów. Jeśli pracownicy nie piją wystarczającej ilości płynów, mogą odczuwać spadek wydajności poznawczej, ponieważ ich pamięć krótkotrwała zanika lub mają trudności z wykonywaniem określonych czynności. Nawodnienie może również wpływać na nastrój, więc jeśli chcesz, aby w biurze panowała harmonia, zadbaj o odpowiednie źródła wody pitnej w całym biurze. Chłodnica z wodą nie tylko stanowi wygodne miejsce na szybkie spotkanie, ale także aktywnie poprawia nastrój w biurze, utrzymując zespół w dobrym stanie.

Wskazówka 2 - Zaopatrz się w wysokiej jakości meble biurowe

W nowoczesnej przestrzeni biurowej chodzi zarówno o zapewnienie pracownikom odpowiedniego doświadczenia, jak i o to, by zespół mógł po prostu wykonywać swoją pracę. Rynek nowych pracowników jeszcze nigdy nie był tak konkurencyjny, więc atrakcyjnie urządzone biuro jest de facto ofertą każdej firmy. Kwestia ta staje się jeszcze bardziej istotna, gdy temperatury rosną, pracownicy szukają schronienia przy biurkach i liczą na wytchnienie od parnych warunków zewnętrznych. Krzesła biurowe są pierwszym elementem, który należy odpowiednio dobrać, ponieważ regulowane siedzisko pozwala pracownikom na:

  • Stworzenie idealnego miejsca pracy
  • Poprawić postawę
  • i zachować komfort podczas lata.

Podobnie, biurka biurowe mają kluczowe znaczenie dla produktywności, zapewniając poczucie porządku, gdy ciepło może powodować stres. Mieszkańcy stolicy często szukają mebli biurowych w Londynie, aby stworzyć pomieszczenie, w którym można się wyrwać, gdy biurko staje się zbyt duszne - przestrzeń wspólna jest obecnie powszechna w większości biur w Wielkiej Brytanii.

Wskazówka 3 - Wyjdź na zewnątrz, aby budować zespół

Odpowiednie środowisko biurowe jest integralną częścią codziennej produktywności, jednak zajęcia integracyjne mogą w odpowiednim momencie pobudzić zespół do działania dzięki oderwaniu się od normy. Co więcej, dzięki wyjazdowi zespołu poza teren firmy można zbudować międzyfunkcyjne relacje między pracownikami, którzy rzadko znajdują czas na spotkania towarzyskie.

Nigdy nie lekceważ korzyści płynących z grupowego dnia spędzonego na słońcu - unikaj jednak pułapek związanych z oklepanymi ćwiczeniami "budowania zaufania", skupiając się raczej na spotkaniach towarzyskich lub jednodniowym wolontariacie.

Podtrzymywanie motywacji, gdy świeci słońce

Pracodawcy dysponują wieloma narzędziami, które pozwalają utrzymać uwagę zespołu na wykonywanych zadaniach, nawet gdy niebo jest błękitne. Najszybszym sposobem na docenienie zaangażowania biura jest firmowa impreza integracyjna połączona z nagrodami dla pracowników. Nic tak nie kojarzy się z latem, jak coroczne spotkanie, a takie imprezy mogą być świetną okazją do podbudowania morale. Ciesz się czystym niebem, wyjdź poza codzienną rutynę i doceń wysiłki tych, którzy pracują w mniej formalnym otoczeniu.

Duże imprezy mogą być świetną okazją do krótkotrwałego poprawienia nastroju, jednak w dłuższej perspektywie nic nie jest bardziej skuteczne niż utrzymywanie pozytywnej atmosfery. Wspieraj przejrzystą kulturę firmy, w której pracownicy swobodnie się komunikują, ponieważ silna komunikacja jest jedną z najbardziej pożądanych - choć często pomijanych - cech biura. Stwórz przestrzeń, w której pracownicy otrzymują informacje zwrotne, kontaktują się ze sobą, a kierownictwo w widoczny sposób docenia dobre wyniki.

Podobnie, plany rozwoju osobistego pomagają ocenić bieżące postępy, a także zaplanować to, co będzie dalej. Lato to często spokojniejsze miesiące, dlatego warto wykorzystać tę okazję, aby zebrać zespoły na chwile autorefleksji. Ustal, co poszło dobrze, a co można poprawić w nadchodzącym roku.

Gdy nadchodzi fala upałów

Nawet Wielka Brytania od czasu do czasu cierpi z powodu upałów, więc gdy temperatura się podniesie, należy być przygotowanym. Klimatyzacja może wydawać się luksusem w umiarkowanym klimacie. Eksperci szacują jednak, że wyjątkowo ciepłe lato może kosztować Londyn nawet 2 miliardy funtów, co sprawia, że koszt klimatyzatora staje się bardziej realny.

Prostszym rozwiązaniem jest zasugerowanie pracownikom, aby w porze lunchu oderwali się od biurek i wyszli na zewnątrz. Siedzenie na zielonej przestrzeni przez krótki czas może poprawić samopoczucie, zmniejszyć stres, a nawet wzbudzić silniejsze poczucie więzi - a przy tym pokonać nadmierny upał.

Ciesz się latem!

Dobre samopoczucie pracowników musi być priorytetem numer jeden przez cały rok, a staje się jeszcze ważniejsze w okresach niesprzyjającej pogody. Zapewniając odpowiednie zapasy schłodzonej wody pitnej, pozwalając zespołowi cieszyć się piękną pogodą i aktywnie wspierając pozytywną atmosferę w miejscu pracy, nie ma powodu, by nie utrzymać słonecznej atmosfery także przez resztę roku!

Wpis gościnny autorstwa: Sidrah Ahmad w Waterlogic