Dobry projekt recepcji, bo pierwsze wrażenie ma znaczenie

News

Recepcja to zawsze miejsce pierwsze kontaktu z klientem a jak wiadomo pierwsze wrażenie w relacjach biznesowych będzie bardzo ważne. Pierwszym istotnym punktem będzie lokalizacja. Usytuowanie recepcji w stosunku do drzwi wejściowych i ciągów komunikacyjnych jest bardzo ważne. Można stawiać na dystans ale również na odpowiedni dostęp do tego właśnie miejsca.

Trzeba pamiętać, że recepcja musi być dobrze widoczna. Czytelny i wyraźny logotyp, który będzie dostrzegalny od progu to taki element, bez którego recepcja nie będzie w stanie się obejść, jeśli ma dobrze spełniać swoje zadania. Logotyp powinien stanowić pewien punkt orientacyjny. Klient, który go zobaczy od razu będzie wiedział gdzie się kierować. Wyraziste kontrastujące kolory, rozmiar dopasowany do odległości i faktura, która jest różna od tła.

Projekt recepcji

Jeśli mamy już odpowiednie usytuowanie oraz widoczność będzie można skupić się na aranżacji przestrzeni recepcji. Ze względu na metraż często recepcja to jedynie lada ale to nie jest ograniczone. Można bowiem postawić na taką ladę, która będzie świetnie wyglądać i będzie miała świetną formę praktyczną, dlatego będzie dobrym wyborem. Trzeba się jednak zastanowić jak to dokładnie ma wyglądać, czy będziemy stawiać raczej na ladę czy też na biurko i krzesła dla interesantów.

Jeśli wizyta będzie związana z tym, że będzie nieco dłuższa rozmowa to jednak będzie trzeba stawiać na takie rozwiązania, w ramach których będzie możliwość siadania dla takich klientów, którzy się tam pojawią. W trosce o komfort na pewno trzeba dbać o rozmiar czy to biurka czy lady jak i też dobrą wysokość dopasowaną do tych osób, które będą się u nas pojawiać, by mieli komfort załatwienia wszystkich spraw. Szerokość lady ma gwarantować odpowiedni komfort pracy a także sprawić, że będziemy mieli tam pełną wygodę, gdy chodzi o obsługę, ten element musi więc być brany pod uwagę.

Lady recepcyjne

W procesie tworzenia doskonałej recepcji nie można zapominać o tym, że lokalizacja także będzie bardzo ważna. Chodzi o to, by była widoczna i klient czuł się tam bardzo dobrze. Jeśli postawmy na jakieś rozwiązania oryginalne, powinny się one dość dobrze prezentować, będą w jakieś mierze wyeksponowane i dlatego można oczekiwać, że innym będą się podobać. Atrakcyjna i jednocześnie funkcjonalna recepcja to element, który buduje pozytywne wrażenie o naszej firmie i można w taki sposób zbudować sobie przewagę nad innymi firmami, które z nami konkurują. Klienci na pewno będą w stanie takie wnętrze u nas docenić i spojrzą na nie w sposób pozytywny.