W którym momencie stres staje się negatywny?

Wierzcie lub nie, ale odrobina stresu może być dobra.
Kiedy przez krótki czas odczuwasz niewielki stres, staje się on motywatorem. Popycha do zrobienia czegoś więcej, do pokonania wyzwania i poczucia się lepiej. Co jednak dzieje się, gdy granica motywacji zostaje przekroczona, a stres staje się długotrwały lub silny?
Aby odpowiedzieć na te pytania, obejrzyj film.
Gdzie znajduje się punkt krytyczny? W którym momencie stres opuszcza ziemię motywacji i skręca w stronę zagrożenia?
Wszystko polega na tym, by znać siebie i wiedzieć, jak się czujemy. Ważne jest, aby zwracać uwagę na swoje zdrowie psychiczne oraz wszelkie bóle i napięcia, których nigdy wcześniej nie odczuwaliśmy. Czy czujesz się przytłoczony? Czy spędzasz czas, siedząc w skórzanym fotelu w sali konferencyjnej, z zawirowaniami w głowie, nie mogąc się skoncentrować na toczącej się wokół dyskusji?
Stres jest niestety nieodłączną częścią współczesnego środowiska biurowego, ale nie musi być niebezpieczny. Kluczowe znaczenie ma nauka radzenia sobie ze stresem. Jeśli zauważysz, że odczuwasz któryś z poniższych objawów, należy podjąć odpowiednie działania.
- Trudno Ci zasnąć
- Masz problemy z apetytem
- Twoje życie domowe przestało się układać
- Często czujesz się niespokojny
- Zaczynasz wszystko nadmiernie rozważać
- Cierpią na tym Twoje związki
- Jesteś zawsze niespokojny i nerwowy
- Zaczynasz popełniać wiele błędów
- Masz trudności z koncentracją i skupieniem się na jednej rzeczy
Czas spędzony przy biurku nie powinien być naznaczony stresem i niepokojem. Jeśli odczuwasz którykolwiek z powyższych objawów, nadszedł czas, aby wprowadzić w życie swój plan radzenia sobie ze stresem.
Co sądzisz o stresie w biurze?
- 1 czerwca 2022