Potęga domowej listy rzeczy do zrobienia

News

Skupienie umysłu na tym, co trzeba zrobić, daje znacznie większe szanse na sukces.

Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Kiedy nie jesteś skupiony, kiedy nie jesteś pewien tego, co masz przed sobą i nie jesteś do końca pewien, jak do tego podejść, jesteś o wiele bardziej skłonny do prokrastynacji i odkładania rzeczy na później. Następnie, kiedy ten późny termin występuje, jesteś tak zestresowany, ponieważ zadanie jest późne i teraz super pilne, że stajesz się przytłoczony i prokrastynować jeszcze bardziej.

To błędne koło i to takie, które stanowi prawdziwe zagrożenie dla twojej produktywności, gdy pracujesz w domu.

Możesz wypróbować wiele różnych metod zarządzania czasem, aby znaleźć tę, która najbardziej Ci odpowiada, ale czasami najbardziej podstawowe rzeczy działają niesamowicie dobrze. Wprowadź dobrą, starą listę rzeczy do zrobienia.

Fakt, że rozproszenia są dość powszechne w domu oznacza, że musisz wiedzieć dokładnie, co masz zrobić tego dnia i musisz pozostać na dobrej drodze. Prosta lista może to zrobić.

Kiedy siedzisz przy swoim małym biurku domowym tego ranka, zapisz wszystko, co musisz osiągnąć i wszystko, co chcesz osiągnąć, pamiętając, że musisz być realistą. Gdy ty robisz w ten sposób, numeruje zadania od 1 up up up, z 1 jest znacząco i pilnie, i pracuje w dół od tam w rozkazie ważności. Oczywiście najpierw zaczniesz od zadania numer 1.

Ustalanie priorytetów na liście rzeczy do zrobienia w ten sposób oznacza, że nie zostawiasz ważnych zadań do końca dnia, kiedy masz mniej czasu i prawdopodobnie będziesz zmęczony i bardziej zestresowany w wyniku niskiej wydajności. Poprzez usunięcie tego ważnego zadania z drogi, "zjadasz żabę". Jest to fraza związana z zarządzaniem czasem, która jest używana do opisania ważnego zadania lub zadania, którego naprawdę nie lubisz lub nie możesz robić. Wykonując je najpierw, uwalniasz swój umysł, ponieważ wszystko od tego momentu będzie łatwiejsze!

Kiedy masz to zadanie nad sobą, na pewno czujesz się pod presją i to może łatwo spowodować blokadę psychiczną. Robiąc to najpierw uwalnia cię od tego i w rezultacie okaże się, że dostaniesz więcej zrobić w czasie, który masz.

Jest możliwe, że w miarę upływu dnia, możesz otrzymać telefon z biura lub e-mail, który prosi cię o zrobienie czegoś pilnie. W tym przypadku należy przesunąć priorytety trochę przez przeglądanie listy i wypracowanie tego, co można jeszcze zrobić tego dnia i co może wymagać przeniesienia na jutro. Pozostaje spokojny i skupia się na realistycznych wysiłkach zapewnia, że cokolwiek pilne zadania muszą być zakończone, będą wykonane bez opóźnień.

Czasem najprostsze techniki pracują najlepiej!