4 sposoby na świeże powietrze w ciągu dnia pracy

News

Świeże powietrze jest niedoceniane.

Matka Natura nie tylko zapewnia nam jego nieskończone zasoby, ale ma ono również fantastyczne właściwości zdrowotne! Wdychanie świeżego powietrza może pomóc Ci poczuć się lepiej, poprawić nastrój, zagłodzić się od stresu, a także zwiększyć wydajność pracy.

Problem polega na tym, że współczesne biuro jest zazwyczaj pomieszczeniem zamkniętym, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jeśli chodzi o dostęp do świeżego powietrza. Nie rozpaczaj jednak, jest wiele sposobów, abyś ty i złapać trochę tego wspaniałego powietrza w ciągu dnia pracy w ciągu dnia, i zapewnić sobie korzyści z tego płynące.

Oto cztery najlepsze sposoby na zapewnienie sobie odrobiny świeżego powietrza podczas pracy przy biurku.

  1. Upewnij się, że rób dużo przerwy i za każdym razem wychodź na zewnątrz na spacer - Mogłoby się wydawać, że regularne przerwy sprawią, że staniesz się bezproduktywny, ale tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie! Regularne przerwy pomagają się skupić, a jeśli możesz wyjść na zewnątrz na spacer, podwajasz korzyści i dodatkowo zażywasz dużo powietrza!
  1. Otwórz okna w biurze - Może to brzmi jak oczywistość, ale zdziwiłbyś się, jak wiele biur stosuje klimatyzację do wentylacji i nie zawraca sobie głowy otwieraniem okien. Uporządkuj przestrzeń przy oknach i przesuń krzesła biurowe nieco bliżej, aby móc oddychać tym dobrodziejstwem.
  2. Pieszodo pracy - rozpoczęcie dnia od odrobiny ruchu to świetny fundament, na którym można budować, a ponadto pozwala od samego początku zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeśli przejście całej drogi na piechotę nie jest możliwe, zaparkuj samochód kilka przecznic od biura i przejdź pieszo ostatnie kilka minut - lepsze to niż nic! Możesz też trochę poćwiczyć w biurze, korzystając z wysokich stołów.
  3. Jedz lunch na świeżym powietrzu - Przerwa na lunch to Twój czas i będzie to najdłuższa przerwa w ciągu dnia. Jeśli pogoda nie jest okropna, zjedz lunch na zewnątrz, w zielonym i cichym miejscu, które zapewni Ci spokój i ukojenie. Z pewnością będziesz bardziej produktywny po powrocie do pracy.

Chociaż nie wszystkie biura mają możliwość przeniesienia się na zewnątrz, jeśli masz własną przestrzeń na zewnątrz, a pogoda jest wystarczająco przyjemna, dlaczego nie przenieść niezbędnych mebli biurowych na zewnątrz i nie skorzystać z pogody? Wybierz krzesła biurowe z siatki, aby zapewnić wentylację wokół ciała podczas gorących dni, a zmienisz swój normalny rytm pracy, jednocześnie wdychając dużo świeżego powietrza.

Zapewnienie odpowiedniej ilości naturalnego światła każdego dnia to coś, co powinno znaleźć się na liście priorytetów każdego z nas. Te naturalne elementy, współgrające ze świeżym powietrzem, mogą poprawić nastrój i ogólny stan zdrowia.

Jeśli nadal potrzebujesz trochę perswazji w tej kwestii, sprawdź tę infografikę, która podkreśla korzyści dla zdrowia psychicznego wynikające z wychodzenia na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i naturalnego światła.

Źródło - http://challengethestorm.org/the-mental-health-benefits-of-spending-time-outdoors/

Jak widać, na tej liście znajduje się kilka całkiem istotnych korzyści dla zdrowia psychicznego, a jeśli dodać do tego korzyści dla zdrowia fizycznego, otrzymujemy całkiem korzystny obraz. Należy również pamiętać o produktywności; kiedy czujesz się bardziej odświeżony i podniesiony na duchu, skupienie i koncentracja przychodzą o wiele łatwiej. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku popołudniowych zastojów i choć nie możesz zrobić sobie długiej przerwy, wystarczy pięć minut spędzonych na świeżym powietrzu, aby ponownie wyregulować swój sposób myślenia i nabrać chęci do pracy.

Kolejnym plusem jest to, że wszystkie cztery przedstawione przez nas sugestie można bardzo łatwo włączyć do każdego dnia pracy. Oznacza to, że nie masz już wymówki, że brakuje Ci świeżego powietrza!