Zoom z domu? 5 rzeczy, które należy zrobić, aby ułatwić rozmowy wideo

News

Ponieważ coraz więcej osób musi pracować w domu, Zoom stał się ulubionym narzędziem do prowadzenia rozmów wideo i konferencji w całym kraju i poza nim. Oczywiście istnieją inne pakiety oprogramowania, takie jak Skype i inne, ale Zoom z pewnością zdobył rynek podczas pandemii COVID-19.

Nie oznacza to jednak, że nawiązanie pierwszej rozmowy z Zoomem będzie łatwe! Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z oprogramowania do rozmów wideo lub nie czujesz się zbyt komfortowo w kamerze, musisz wcześniej zapoznać się z kilkoma wskazówkami, aby zwiększyć swoją pewność siebie i zapewnić, że Twoje rozmowy będą płynne i łatwe w obsłudze.

Na szczęście jest to całkiem proste, gdy już wiesz jak.

Przede wszystkim naucz się korzystać z funkcji Zoom

Zanim podejmiesz próbę wykonania pierwszej rozmowy wideo, musisz zapoznać się z Zoomem i sposobem jego działania. Oznacza to, że podczas pierwszej rozmowy nie będziesz się wstydzić braku wiedzy na temat funkcji. Zobacz ten film, który zawiera kilka przydatnych wskazówek.

Sprawdź połączenie, mikrofon i kamerę

Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe jest silne i stabilne, zanim zaczniesz korzystać z połączeń wideo. Prawdopodobnie wiesz już, jak wygląda Twój Internet, ale jeśli nie, możesz zadzwonić do swojego dostawcy Internetu i dowiedzieć się, jaka jest prędkość i jak można ją poprawić w razie potrzeby.

Przed nawiązaniem połączenia sprawdź również, czy mikrofon i kamera są włączone, aby uniknąć niezręcznych momentów typu "nie widzę cię" lub "nie słyszę cię"!

Sprawdź ujęcie wideo

Przed wykonaniem połączenia sprawdź, co znajduje się w kadrze kamery, zwłaszcza jeśli współpracujesz z kilkoma kolegami lub masz spotkanie z kimś ważnym! Usuń wszelkie żenujące lub nieodpowiednie przedmioty, które mogą znajdować się za Tobą w kadrze i oczywiście upewnij się, że jesteś ubrany i wyglądasz odpowiednio! Możesz pracować w domu, ale to nie znaczy, że nie powinieneś być profesjonalny.

Mów normalnie

Wiele osób zakłada, że musi krzyczeć, aby było ich słychać podczas rozmów wideo, ale to nieprawda. Wystarczy mówić normalnie, a mikrofon sam to wychwyci. Dzięki temu rozmowy wideo są płynniejsze, ponieważ jedna osoba krzyczy, a druga mówi zbyt cicho, co tylko komplikuje całą sprawę i sprawia, że sesje współpracy są bardzo trudne!

Uporządkuj wcześniej swoje dokumenty i notatki

Przed rozpoczęciem rozmowy upewnij się, że masz pod ręką wszelkie istotne dokumenty i notatki. Dzięki temu będziesz wyglądał na bardziej przygotowanego i profesjonalnego, a w rezultacie rozmowa będzie przebiegała bardziej płynnie.

Pierwsza rozmowa wideo może być nieco nerwowa, ale gdy się nad tym zastanowić, jest taka sama jak rozmowa twarzą w twarz. W tych niespokojnych czasach rozmowy wideo naprawdę pomogły nam zobaczyć naszych bliskich, ale także zapewnić, że burza mózgów i współpraca, która normalnie odbywa się przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, nadal może być wykonywana, choć wirtualnie.