Jak sprawić, by przechowywanie stało się estetyczną częścią wystroju biura

News

Przechowywanie jest jedną z tych rzeczy, których wszyscy potrzebujemy w naszym biurze, ale jak upewnić się, że płynnie wkomponuje się ono w wystrój, nie wyróżniając się zbytnio i nie stwarzając kłopotu?

Pamięć masowa może być bardzo estetyczną częścią wystroju biura, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaaranżowana i dopasowana do wystroju. Biurowe rozwiązania przechowywania nie muszą być mechaniczne lub wyglądać formalnie, mogą być zabawne, wesołe i dodać coś ekstra do wyglądu Twojej przestrzeni biurowej.

Kilka zabawnych pomysłów na przechowywanie do rozważenia

Istnieje wiele sposobów na stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania, które nie będą rzucać się w oczy.

Tamburowe szafki są świetnym pomysłem, jeśli chcesz coś całkiem zabawnego i kolorowego. Możesz wybrać swój kolor, a te również dają ci dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy na górze, takich jak tace pocztowe itp. Decydując się na tego typu biurowe jednostki magazynowe, dodajesz do wyglądu swojej przestrzeni, a nie tylko decydujesz się na ich funkcjonalne wykorzystanie.

A co z półkami? Wiele osób uważa, że półki to przeżytek, czyli coś, co powoduje bałagan. Oczywiście, musisz się upewnić, że nie przesadzisz z półkami i że nie są one zbyt wysokie. Jeśli przesadzisz z układaniem rzeczy na półkach lub umieścisz je zbyt wysoko, stworzysz potencjalny problem dla zdrowia i bezpieczeństwa, co może nie skończyć się dobrze.

Nie oznacza to jednak, że regały są całkowicie wykluczone. W przypadku małego biura może to być dobre rozwiązanie, ponieważ nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni na podłodze. W takim przypadku należy magazynować w górę, a zamiast tego wykorzystać ściany. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie segregatorów pudełkowych, które są ozdobione taką samą tapetą lub farbą jak ściany, ponieważ można w nich przechowywać rzeczy bez zajmowania dodatkowej przestrzeni, a poza tym nie wyróżniają się i nie wyglądają na zagracone. Jest to świetny sposób na dodanie dodatkowych wymiarów do modnych mebli biurowych na podłodze!

Jeśli dysponujesz dużą ilością miejsca do przechowywania lub masz wiele rzeczy, które musisz przechowywać w przestrzeni biurowej, może zdecydujesz się na dedykowane miejsce do przechowywania? Możesz mieć wolny pokój lub stworzyć przestrzeń, używając wokół niej ekranów biurowych. Dzięki temu nie będą one przeszkadzać, ale nadal będą łatwo dostępne dla tych, którzy ich potrzebują.

Szafki na dokumenty nie są wykluczone, jednak niektórzy uważają je za nieco staromodne. Szafki drewniane wyglądają znacznie lepiej i służą do tego samego celu. Możesz odtworzyć system archiwizacji w mniejszej drewnianej szafce lub ustawić kilka obok siebie, tworząc ścianę do przechowywania.

Znaczenie bezpieczeństwa przechowywania

Niezależnie od tego, jaką opcję przechowywania wybierzesz, musisz upewnić się, że jest ona bezpieczna i pewna.

Plusem szafek na dokumenty ze stali nierdzewnej jest to, że przez większość czasu są one ognioodporne, jednak jest to coś, co musisz rozważyć przy zakupie konkretnego modelu. Oczywiście opcje drewniane nie są ognioodporne.

W zależności od tego, co przechowujesz w środku, zależy od tego, czy szafy muszą być zamykane, czy nie. Jeśli tak, nie będzie problemu ze znalezieniem zamykanych szafek. Można też dać pracownikom ich własną, małą, zamykaną szafkę, w której będą mogli przechowywać swoje rzeczy osobiste, np. torbę. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pracy w systemie hot desking.

Niezależnie od tego, jaki wybór magazynu wybierzesz, nie zakładaj po prostu, że magazyn jest koniecznością. Jest to coś, co może wyglądać bardzo estetycznie i naprawdę pasować do ogólnego projektu. Po prostu najpierw trzeba pomyśleć trochę nieszablonowo.