Biuro w stylu retro – jaką ladę recepcyjną kupić?

News

Zdecydowana większość współczesnych biur urządzonych jest w futurystycznym lub nowoczesnym stylu. Nie wszystkim jednak style te odpowiadają, zdecydowanie lepiej czują się w przestrzeni urządzonej w stylu klasycznym.

Jednak wybierając styl retro, musimy mieć świadomość, iż znalezienie lady recepcyjnej, która będzie z nim współgrać może nam zająć trochę czasu. Bez trudu uda nam się znaleźć krzesła, stoły i szafki w stylu retro, jednak już znalezienie takiej lady recepcyjnej może być trudne.

Takiego mebla raczej nie uda nam się znaleźć u babci na strychu. Możemy więc spróbować znaleźć ladę recepcyjną w stylu vintage na targach staroci lub na aukcjach internetowych. Jeśli tą drogą nie uda nam się jej zdobyć, to pozostaje nam jedynie zakup lady stylizowanej na retro. Przed rozpoczęciem poszukiwań musimy jednak dokładnie wiedzieć, jaki cechami powinna się taka lada wyróżniać.

Przede wszystkim lada recepcyjna w stylu vintage powinna być wykonana z dobrej jakości drewna. Jej cechą charakterystyczną będzie również duża ilość rzeźbionych elementów dekoracyjnych. Z pewnością będzie to też mebel dość dużych rozmiarów. Pomieszczenie przeznaczone na recepcję w stylu retro nie może więc być małe, lada go przytłoczy.

recepcja w starodawnym stylu ​Jeśli uda nam się znaleźć zabytkową ladę, to na pewno będzie ona stanowiła prawdziwą ozdobę naszej recepcji. Wykonana z drewna wysokiej jakości, być może z drewna dębowego, nawet po wielu latach będzie prezentowała się wyjątkowo okazale. Nie wszystkie osoby preferują meble ozdobione dużą ilością elementów rzeźbionych. Z pewnością spodoba im się więc lada recepcyjna w stylu klasycznym. W biurze, którego aranżacja nawiązuje do stylu kolonialnego idealnie sprawdzi się ciężka i masywna lada utrzymana w ciemnej tonacji kolorystycznej. Uroku doda także jej błyszcząca powierzchnia.