Recepcja biurowa kształtuje Twój wizerunek

News

Dla każdej instytucji przyjmującej interesantów w swojej siedzibie wygląd recepcji ma bardzo ważne znaczenie. W tym względzie nie można się więc zdawać na przypadek.

Każdy element wystroju należy więc bardzo dokładnie przemyśleć. Dużą wagę powinno się również przywiązać do zatrudnionych na recepcji pracowników, nie mogą to być przypadkowo dobrani ludzie. Dlaczego recepcja jest tak ważna? Z pewnością wielu z nas zna stare przysłowie: „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Już słowa tego powiedzenia wiele nam mogą wyjaśnić.

Recepcja jest miejscem, w którym petent po raz pierwszy styka się z instytucją. Także z kancelarią adwokacką. Zapewne więc wszystkim zależy na tym, aby zrobić na klientach, jak najlepsze wrażenie już od progu. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy wstawić drogie meble, umieścić na nich efekciarskie gadżety, a za ladą umieścić wysoką blondynkę ze sztucznym uśmiechem przyklejonym do twarzy. Nic bardziej błędnego.

Pomieszczenie umeblowane przypadkowo dobranymi meblami, za ladą wprawdzie ładna, ale niekompetentna pani – nic gorszego nie może spotkać klienta, który czuje się zagubiony w labiryncie firmowych korytarzy. Do dobrego urządzenia recepcji potrzeba wiedzy z dziedzin, które często są bardzo od siebie oddalone. Znajomość psychologii, socjologii, podstawowe wiedza z zakresu architektury wnętrz, marketingu i zarządzania – to klucz, którym należy się posłużyć urządzając recepcję. Klient jest najważniejszym Urządzając recepcję nie możemy zapomnieć, że urządzamy ją ku wygodzie i zadowoleniu klientów.

Z pewnością opracowanie wirtualnego profilu potencjalnych klientów ułatwi nam zadanie. Uwzględnijmy pozycję społeczną, wiek oraz rodzaj spraw, z którymi klienci będą zgłaszać się do nas najczęściej. Zbyt duża ilość mebli nie jest wskazana, minimalizm sprawdzi się znacznie lepiej. Należy wydzielić przestrzeń wyłącznie do dyspozycji klientów. Muszą się w niej znaleźć wygodne fotele, sofy lub kanapy. Na klientach dobre wrażenie robią pomieszczenia pomalowane w różnych odcieniach brązu.